Ponad 50 walut przelewem

opublikowano: 30-09-2015, 22:00

Ebury uruchomił platformę online, za pośrednictwem której przedsiębiorcy mogą przelewać pieniądze swoim kontrahentom w 53 walutach.

Ebury, brytyjska instytucja płatnicza specjalizująca się w transakcjach walutowych dla małych i średnich eksporterów oraz importerów, która niedawno weszła na polski rynek, uruchomiła polską platformę online. Za jej pośrednictwem firmy mogą zlecać przelewy do swoich kontrahentów za granicę w różnych walutach, a potem śledzić online proces transakcyjny.

— Przedsiębiorcy nie muszą już wykonywać dwóch oddzielnych transakcji — najpierw zakup waluty, a potem płatność. — Ebury Online jest połączeniem platformy wymiany walut oraz systemu do inkasa należności i dokonywania płatności zagranicznych — wyjaśnia Jakub Makurat, dyrektor generalny w Ebury Polska. Jego zdaniem, eksport danych za pośrednictwem platformy następuje w formacie CSV, który jest kompatybilny ze wszystkimi systemami rachunkowości.

Dostęp do jednego profilu na platformie może mieć nieograniczona liczba użytkowników o różnych poziomach uprawnień wymagających pojedynczej lub podwójnejautoryzacji. Platforma posiada także opcję realizacji wielokrotnych płatności oraz stosowania e-mailowych potwierdzeń dla beneficjentów, łącznie z komunikatami w formacie SWIFT.

Ebury umożliwia realizację transakcji w ponad 140 różnych walutach, z czego 53 dostępne są za pośrednictwem platformy online. Sprzedać można 28 walut, a kupić 53. Są to zarówno waluty najważniejsze dla polskich firm (euro, brytyjski funt, korona czeska, rosyjski rubel i chiński juan), jak i te, które coraz bardziej zyskują na znaczeniu: np. rupia indyjska, szyling kenijski, tajski bat czy meksykańskie peso.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu