Ponad 660 tys. USD za miejsce parkingowe

Ile może być warty kawałek powierzchni na którym można zaparkować samochód? Jak się okazuje naprawdę sporo. Właśnie ustanowiony został nowy rekord w Hongkongu, donosi Bloomberg.

Za miejsce parkingowe o powierzchni niecałych 17,5 m kw zapłacono 5,18 mln HK$ (664,3 tys. USD). W przeliczeniu na metr daje to niebagatelną kwotę ponad 38 tys. USD (prawie 142 tys. zł). Suma jest szokująca, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, można za nią nabyć w Hongkongu dwupokojowe mieszkania.

Zobacz więcej

Miejsca parkingowe fot. Bloomberg

Ceny nieruchomości w Hongkongu wciąż rosną pomimo wysiłków rządu zmierzających do schłodzenia jednego z najmniej dostępnych rynków mieszkaniowych na świecie. 

Według analityków Patrick Wong i Francis Chan z Bloomberg Intelligence, wyższe podatki od zakupów domów i mieszkań mogłyby pobudzić popyt inwestycyjny w segmencie nieruchomości niemieszkalnych, co skłoniłoby część nabywców do przeniesienia swoich  inwestycji na biura i parkingi.

Jak podaje chińska gazeta Ming Pao, miejsce parkingowe znajduje się w budynku mieszkalnym Upton, zlokalizowanym w pobliżu portu, w który już wcześniej były notowane rekordy. 

Z kolei w ubiegłym miesiącu za rekordową kwotę 23,3 mld HK$ sprzedany został cały parking, którego właścicielem stał się deweloper Henderson Land Development, planujący w Dystrykcie Centralnym  wybudowanie na tym miejscu wieżowca biurowego.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Ponad 660 tys. USD za miejsce parkingowe