Ponad 7 tys. złotych za pestkę dyni

opublikowano: 08-03-2016, 11:39

Szefowie ogrodniczej spółki Thompson & Morgan mają nadzieję na duże zyski, dlatego nie wahali się wydać 1250 GBP (7054 zł) na nasiono dyni.

Brytyjska spółka z Ipswich liczy na to, że uda jej się wyhodować największe dynie na świecie. Nasiono, które pozyskała, pochodzi ze szwajcarskiej dyni-rekordzistki z 2014 roku, która ważyła 1054 kg. Cena zapłacona za nasiono jest również rekordowa. Poprzednia wynosiła 1171 GBP.  

Bloomberg

- W Wielkiej Brytanii jest wielu zaangażowanych i oddanych hodowców dyń. Niestety, żaden nie miał tyle szczęścia, aby pobić rekord świata. Aby to zrobić, trzeba zacząć od nasiona najlepszej jakości – powiedział  Paul Hansord z Thompson & Morgan, który kupił nasiono dyni-rekordzistki na niedawnej aukcji. - Nasz wydatek na szwajcarskie nasiono może wydawać się duży, ale poprawi genetykę brytyjskich roślin w przyszłości i zwiększy nasze szanse zdobycia po raz pierwszy pierwszego miejsca na świecie – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, yahoo.co.uk

Polecane