Czytasz dzięki

Ponad miliard dolarów dla AstraZeneca na szczepionkę przeciw Covid-19

opublikowano: 21-05-2020, 09:39

Brytyjski koncern farmaceutyczny otrzymał ponad 1 mld USD z amerykańskich funduszy na opracowanie szczepionki przeciwko Covid-19 z Uniwersytetem w Oksfordzie. Umowa obejmuje dostawę 400 mln dawek.

Środki pochodzą od amerykańskiego Biomedical Advanced Research and Development Authority (BARDA) i umożliwiły osiągnięcie zdolności produkcyjnych na poziomie 1 mld dawek. 

AstraZeneca
Zobacz więcej

AstraZeneca fot. Bloomberg

Skuteczna szczepionka jest postrzegana jako kluczowy krok w kierunku ponownego uruchomienia globalnych gospodarek po załamaniu spowodowanym ich blokadą.

BARDA zapewniła również finansowanie francuskiemu gigantowi farmaceutycznemu Sanofi.

Szczepionka z Oxford University jest jedną z najszybciej rozwijających się na świecie, a AstraZeneca spodziewa się przygotować dawki już we wrześniu.

Firma zapowiedziała, że działa „w celu zapewnienia szerokiej i sprawiedliwej podaży szczepionki na całym świecie bez żadnego zysku podczas pandemii”.

Koncern dodał, że do września udostępni Wielkiej Brytanii aż 30 mln dawek i zobowiązał się do dostarczenia 100 mln do końca bieżącego roku.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane