Ponure prognozy szefów amerykańskich banków

aktualizacja: 13-09-2017, 08:26

Szefowie JP Morgan Chase, Bank of America i Goldman Sachs ostrzegają, że warunki handlu instrumentami finansowymi w trzecim kwartale mogą być niekorzystne, donosi Reuters.

Podczas konferencji w Nowym Jorku szefowie amerykańskich banków wskazywali, że na rynkach akcji i obligacji widać negatywne skutki spadku aktywności i zmienności. Bank of America spodziewa się spadku przychodów z handlu akcjami i obligacjami o ok. 15 proc. w trzecim kwartale w porównaniu z tym samym kwartałem poprzedniego roku. Szef JP Morgan, Jamie Dimon, spodziewa się spadku przychodów z handlu o 20 proc.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

- Otoczenie rynkowe w trzecim kwartale wydaje się takie, jak w pierwszym i drugim. Jest wciąż całkiem wymagające – oświadczył Harvey Schwartz z Goldman Sachs.

W drugim kwartale Goldman Sachs zaskoczył rynek informacją o spadku przychodów z handlu instrumentami finansowymi aż o 40 proc. i najsłabszym w historii wynikiem  na rynku towarowym w swojej historii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Ponure prognozy szefów amerykańskich banków