Poprawa w usługach strefy euro

Reuters
07-05-2002, 00:00

Sektor usług strefy euro rozwijał się w kwietniu czwarty miesiąc z rzędu. Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 2 tys. europejskich firm to kolejny sygnał, że koniunktura gospodarcza w Europie stopniowo się poprawia. W ubiegłym tygodniu analogiczny indeks sektora wytwórczego pokazał, że europejski przemysł wyszedł w kwietniu z trwającej od roku recesji. Indeks aktywność europejskiej branży usług wzrósł w kwietniu do 53,3 pkt z 53,1 pkt w marcu i był zgodny z prognozami analityków. W styczniu indeks przekroczył poziom 50 pkt, który oddziela fazę ekspansji od recesji. W kwietniu indeks osiągnął najwyższy poziom od marca 2001 r. i znajdował się znacznie powyżej najniższego w tym cyklu poziomu 46,7 pkt z października 2001 r.

— Wzrost popytu pozwolił wielu firmom na poprawę marż zysku, ponieważ nie musiały obniżać cen — napisała w komentarzu do danych NTC Research.

Tymczasem opublikowany w zeszłym tygodniu indeks amerykańskiego sektora usług, opracowywany przez Instytut Zarządzania Podażą (ISM), również znajdował się w kwietniu powyżej kluczowego poziomu 50 pkt, ale spadł do 55,3 z 57,3 w marcu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / / Poprawa w usługach strefy euro