Popyt na akcje Alibaby dużo większy niż oferta

opublikowano: 15-11-2019, 13:15

Instytucjonalni inwestorzy zgłosili w książce popytu chęć kupna wielokrotnie większej liczby akcji Alibaby niż zaoferowała spółka, donosi Reuters powołując się na wiadomość rozesłaną do potencjalnych nabywców papierów.

Chiński gigant e-commerce chce wejść na giełdę w Hongkongu ok. 26 listopada. W wiadomości, o której informuje Reuters, napisano iż „jakość popytu jest wysoka”, a także, że „nadal jest silny odzew” w sprawie oferty.

Wycena akcji oferowanych inwestorom instytucjonalnym ma nastąpić 20 listopada. W piątek Alibaba poinformowała, że inwestorzy indywidualni, dla których przeznaczyła 12,5 mln z 500 mln oferowanych akcji, będą płacić za nie po 188 HKD.

Oferta w Hongkongu to druga sprzedaż akcji Alibaby. Pierwotna oferta publiczna odbyła się w 2014 roku i spółka pozyskała z niej rekordowe 25 mld USD.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy