Popyt przejmuje kontrolę

Sebastian Gawłowski
24-03-2003, 00:00

Piątkowa sesja na rynku terminowym okazała się popisem strony popytowej. Powrót optymizmu na światowe rynki akcji oraz dobre informacje dotyczące postępów interwencji zbrojnej w Iraku pozwoliły na pokonanie oporów, które jeszcze w czwartek wydawały się nie do sforsowania. Kontrakty przebiły kolejno poziomy 1126 pkt oraz 1135 pkt, sygnalizując możliwość kontynuacji zwyżki nawet w okolice 1190 pkt. Szanse na wzrosty zweryfikują doniesienia z Zatoki Perskiej. W piątek wygasła marcowa seria kontraktów na WIG20. Od kilku dni handel koncentruje się na serii czerwcowej. Obroty wyniosły 427,7 mln zł. Wolumen sięgnął 19 007 sztuk. Liczba otwartych pozycji wynosi aktualnie 17 341.

Notowania rozpoczęły się na poziomie 1104 pkt, czyli 5 pkt ponad czwartkowym zamknięciem. Jeszcze przed otwarciem handlu na rynku kasowym wartość najpopularniejszej serii kontraktów zyskała kolejne 11 pkt.

Tym razem optymizm inwestorów został potwierdzony wysokim otwarciem indeksów giełdowych. Dodatkowy impuls doprowadził do ataku na strefę 1120-1126 pkt, gdzie znajdują się szczyty niedawnej korekty wzrostowej.

Poziom zamknięcia z 10 marca (1126 pkt) zatrzymał zwyżkę. Jednak cofnięcie zaledwie o 3-4 pkt sugerowało, że kupujący nie powiedzieli ostatniego słowa. Końcówka handlu ponownie należała do popytu, który doprowadził do zamknięcia na poziomie 1139 pkt — sesyjnego maksimum.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Popyt przejmuje kontrolę