Popyt rządzi na Wall Street

opublikowano: 07-05-2013, 22:08

Wtorek przyniósł ponowne wzrosty na amerykańskich giełdach, utrzymując indeks Dow Jones IA po raz drugi w tym tygodniu ponad poziomem 15 tys. punktów.

Zwyżka na parkietach byłą w główniej mierze wynikiem optymizmu związanego z deklaracjami banków centralnych odnośnie stymulacji gospodarek oraz serii lepszych niż oczekiwano raportów kwartalnych.

Na finiszu sesji indeks DJ IA zyskiwał 0,58 proc. wskaźnik S&P500 rósł o 0,52 proc. zaś technologiczny Nasdaq zwyżkował o 0,11 proc.

Handlujących do zakupu akcji zachęciła nieoczekiwana decyzja Banku Rezerw Australii o obniżce stóp procentowych do rekordowo niskiego poziomu na Antypodach – 2,75 proc.

Około 72 proc. z 432 spółek z indeksu S&P500, które już opublikowały wyniki za pierwsze trzy miesiące tego roku zdołało przekroczyć oczekiwania odnośnie ich zysków. Jednak w przypadku 53 proc. przychody ze sprzedaży nie zdołały sprostać prognozom analityków.

Spośród 10 grup z indeksu S&P500 najmocniej rosły we wtorek branże przemysłowa i telekomunikacyjna.

Grubo ponad 5 proc. drożały papiery DirectTV. Największy w USA dostawca programów satelitarnych w pierwszym kwartale zwiększył liczbę subskrybentów o 21 tys. na rodzimym rynku i o 583 tys. w Ameryce Łacińskiej. To wyniki znacznie lepsze od spodziewanych przez analityków.

Jeszcze wyższą dynamiką notowań mogły pochwalić się akcje Fossil. Znany producent pasków do zegarków ze skór węży zarobił w przeliczeniu na akcję 1,21 USD podczas gdy średnia prognoz analityków zakładała wynik rzędu 97 centów.

Takiego szczęścia nie mieli udziałowcy First Solar. Kurs akcji największego amerykańskiego producenta paneli słonecznych (pod względem wielkości dostaw) odnotował zysk na akcję z wyłączeniem części wydatków związanych w restrukturyzacją w kwocie 69 centów, to jest o 6 centów mniej niż średnia prognoz. Spadając o ponad 9,3 proc. był to najsłabszy walor w indeksie S&P500.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane