Porsche wstrzymuje sprzedaż cayenne

ŁO
opublikowano: 05-11-2015, 12:06

Kryzys w koncernie Volkswagena staje się coraz poważniejszy, bo sprzedaż popularnego modelu zawiesza marka Porsche.

Porsche Cars North America zawiesza sprzedaż SUV-a cayenne diesel w związku z wątpliwościami zgłoszonymi przez Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA), która w poniedziałek poinformowała o stwierdzeniu manipulowania pomiarem spalin również w silnikach wysokoprężnych o pojemności 3 litrów. 

Niemiecki koncern podkreśla w komunikacie, że zawiesza sprzedaż dobrowolnie i do odwołania. Porsche zapewnia, że dąży do szybkiego rozwiązania sprawy.  

Cayenne jest najpopularniejszym modelem niemieckiej marki za oceanem - w październiku firma sprzedała 1454 sztuki SUV-a, co oznacza wzrost o ponad 100 proc. w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku.  

SUV-y są szczególnie lubiane na amerykańskim rynku. Od stycznia Porsche znalazło już klientów na 13,6 tys. cayenne i prawie 11,2 tys. sztuk modelu macan, nieco mniejszego od cayenne.  

Zawieszenie sprzedaży samochodów ma związek z aferą, która wybuchła w ostatnich tygodnia w koncernie Volkswagena, do którego należy marka Porsche. Niemcy przyznali się do manipulowania pomiarem spalin w dieslowskich silnikach o pojemności 1,6 litra i 2 litrów.  

Kilka dni temu Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska oskarżyła koncern o oszukiwanie także w większych jednostkach, które używane są w drogich autach, jak porsche cayenne, volkswagen touareg, audi Q5 i audi A8. Volkswagen zaprzecza tym zarzutom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu