Port Gdynia zmierza ku rekordowi

Bogdan Tychowski
opublikowano: 29-11-2007, 00:00

Po trzech kwartałach 2007 r. przeładunki w Porcie Gdynia zapowiadają kolejny roczny rekord obrotów towarowych.

Po trzech kwartałach 2007 r. przeładunki w Porcie Gdynia zapowiadają kolejny roczny rekord obrotów towarowych.

Ponad 20-procentowy wzrost przeładunków w stosunku do roku ubiegłego, jaki osiągnięto w Gdyni, jest zjawiskiem nienotowanym od dawna w polskich portach morskich. Szczególnie duże obroty zanotowano w grupach wskazywanych w strategii rozwoju portu jako kluczowe, czyli ładunkach ro-ro, kontenerach oraz przewozach promowych.

Prognozy wskazują, iż te obszary rynku będą się na- dal szybko rozwijać, co stwarza konieczność ciągłej modernizacji infrastruktury portowej.

Obecnie trwają zaawansowane prace nad projektami inwestycyjnymi, których celem jest zwiększenie możliwości przeładunków kontenerowych w Gdyni. Chodzi m.in. o pogłębienie kanału portowego, które pozwoli na przyjmowanie statków o większym zanurzeniu i tonażu. Trwa również rozbudowa infrastruktury portowej, służącej do obsługi statków ro-ro.

— Inwestycją o znaczeniu strategicznym nie tylko dla Portu Gdynia, lecz także dla miasta jest budowa nowego terminalu promowego, dostosowanego do obsługi nawet 240-metrowych promów — mówi Jan Lewko z ZMP Gdynia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu