Portfel Infovide-Matrix porównywalny z ubiegłorocznym

ISB
opublikowano: 05-02-2009, 14:47

Backlog spółki Infovide-Matrix na 2009 r. pod względem kontraktów usługowych jest porównywalny do backlogu osiągniętego przed rokiem i wynosi ok. 44 mln zł, wynika z wypowiedzi wiceprezesa Borysa Stokalskiego w czwartek.

"Cały czas jeszcze liczymy pieniądze, patrzymy w budżety, ale wygląda że startujemy w ten rok z kontraktacją podobną do ubiegłorocznej" - powiedział Stokalski w wywiadzie dla TVN CNBC Biznes.

"Patrzymy na kontrakty usługowe i to jest powyżej 44% tego co stanowi dziś obszar celu sprzedaży usług w tym roku" - dodał Stokalski, później ocenił że backlog w segmencie kontraktów usługowych wynosi ok. 44 mln zł.

"Nasz podstawowy scenariusz (na 2009 r. - przyp. ISB) jeżeli chodzi o sprzedaż usług i wielkość przychodów zakłada zero wzrostu" - powiedział Stokalski. Zaznaczył, że to konserwatywny scenariusz, który jednak zakłada równoczesny wzrost rentowności. Podkreślił, że nie jest to prognoza.

Z prognozy spółki na 2008 r. (która została zweryfikowana we wrześniu) wynika, że grupa Infovide-Matrix może osiągnąć w tym roku marżę netto na poziomie 6%. Zdaniem Stokalskiego można ją poprawić nawet do 10%, ale prezes zaznaczył, że prognozowanie wyniku netto w obecnych warunkach rynkowych jest "czystą spekulacją".

Stokalski ocenił, że dla rynku IT kluczowe będą decyzje podejmowane na przełomie I i II kw. przez głównych klientów: spółki telekomunikacyjne, przemysłowe i banki. Zaznaczył, że ci klienci pracują obecnie nad projektami oszczędnościowymi, które będą wdrażane od połowy roku, lub II kw.

"Wtedy zdecydują się losy projektów, które branża widzi w ‘pipelinach' u swoich klientów" - ocenił Stokalski.

Narastająco w I-III kw. 2008 roku grupa Infovide-Matrix miała 7,75 mln zł zysku wobec 9,18 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 145,06 mln zł wobec 143,54 mln zł. Infovide-Matrix w drugiej połowie września obniżył prognozę zysku netto za 2008 rok do 14,5 mln zł z oczekiwanych w maju 21,3 mln zł oraz prognozę przychodów - odpowiednio do 224,0 mln zł z 266,0 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane