Portfel PB szykuje się do odrabiania strat

Komitet Inwestycyjny „PB” zakasał rękawy, by przygotować redakcyjny portfel do odrabiania strat z ostatniej głębokiej wyprzedaży. Czekamy na rady od czytelników.

O 5 proc. odbiły w poniedziałek notowania Quercusa TFI, perełki Portfela PB. To jednak zaledwie nagroda pocieszenia, bo od początku roku wartość portfela spadła prawie 19 proc., w porównaniu z 11-procentową stratą indeksu małych spółek WIG250.

W styczniowej rewizji portfela udanych posunięć było tyle, co ruchów zupełnie chybionych. Wprawdzie pozbyliśmy się części akcji Asbisu, które od tamtej pory potaniały przez kryzys na wschodzie Ukrainy o 57 proc., ale sprzedaliśmy także pakiet akcji Grupy Azoty, których kurs umocnił się o 38 proc., po części dzięki wzrostowi cen zbóż, które wywołał ten sam kryzys.

Na minusie są tymczasem papiery, które do portfela dołączyły. Akcje inżynieryjnego Atremu potaniały prawie o jedną piątą, a papiery dewelopera Echo Investment od czasu zwiększenia przez nas zaangażowania przeceniono o 7 proc. Najwyższy czas, by wreszcie przerwać złą passę.

Dlatego Komitet Inwestycyjny szykuje kolejne przetasowania w składzie portfela. O propozycje prosimy także czytelników. Swoje typy można zgłaszać na portalu pulsinwestora.pb.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Firmy / Portfel PB szykuje się do odrabiania strat