Porzuć robotę, pójdź na swoje

DI
opublikowano: 26-06-2008, 07:42

Prezesi i właściciele, dbajcie o  pracowników! Bo uciekną i będą konkurencją.

Jesienią 2007 r., gdy duża spółka informatyczna Sygnity przeżywała poważny kryzys, grupa jej pracowników postanowiła odejść do niewielkiej wrocławskiej firmy Netline. Przekształcili działalność gospodarczą w spółkę i w ciągu kilku miesięcy z 4 mln zł obrotu zrobili 24 mln zł.

Dziś — po pół roku działania w nowej formule — Netline zatrudnia blisko 100 osób i planuje przejęcia innych spółek. Jej obroty mają w tym roku skoczyć do 100 mln zł, a w przyszłym do 200 mln zł. Celem jest debiut giełdowy w 2010 r.

Netline to jedna z wielu firm, które rosną dzięki całym zespołom pracowników idących na swoje. W branży IT głośna była sprawa grupy konsultantów obsługujących w imieniu Softbanku Raiffeisen Bank. Odchodząc w 2006 r., zabrali kontrakt i trafili — uzyskując niezależność — pod skrzydła konkurencyjnego Computerlandu (obecne Sygnity). Znacznie wcześniej rozstanie z częścią pracowników przeżył krakowski Comarch. Spółka IT miała duży problem z zespołem konsultantów w Niemczech, którzy postanowili zrobić jej konkurencję. Z Sygnity odeszła część zespołu obsłgującego telekomunikację. Ich firma Cube chce wejść na New Connect. Po odejściu z firmy Bazy i Systemy Bankowe grupa pod wodzą Andrzeja Albery założyła firmę IT.expert. Branża IT nie jest wyjątkiem. Własne biznesy po latach korporacyjnej mitręgi zakłada rzesza prawników, audytorów, doradców i konsultantów.

Więcej na ten temat w czwartkowym Pulsie Biznesu. Zapraszamy do lektury!


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Porzuć robotę, pójdź na swoje