Potrzebny doradca dla Bellony

GRA
opublikowano: 17-09-2008, 00:00

Rusza prywatyzacja

Rusza prywatyzacja

warszawskiego wydawnictwa Bellona. Chętni? Muza i Wydawnictwo Znak.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) ogłosiło przetarg na świadczenie usług doradczych przy prywatyzacji warszawskiego wydawnictwa Bellona. Państwowa firma nie będzie narzekać na brak zainteresowania.

— Jesteśmy zainteresowani udziałem w prywatyzacji, ale pod jednym warunkiem — musimy mieć możliwość przeprowadzenia due diligence tej firmy. Na razie, na podstawie ogólnie dostępnych informacji, możemy jedynie stwierdzić, że Bellona to skuteczny gracz na rynku — komentuje Marcin Garliński, prezes Muzy.

Rynek plotkował też o zainteresowaniu WSiP-u, ale wczoraj nie udało nam się skontaktować z szefostwem tej firmy. Państwową ofertą zajmie się również Wydawnictwo Znak.

— Z zainteresowaniem przyglądamy się tej sprawie — mówi Tomasz Gancarz, członek zarządu Wydawnictwa Znak.

MSP szacuje, że wybór doradcy zostanie dokonany w ciągu trzech tygodni od dnia otwarcia ofert, czyli od 22 października.

— Planowane zakończenie całego procesu to III kwartał 2009 r. — powiedziano nam w biurze prasowym MSP.

Bellona, która specjalizuje się w literaturze historycznej i militarnej, miała w zeszłym roku ponad 30 mln zł przychodów, a zysk netto wyniósł 2 mln zł

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu