Powell milczał na temat polityki Fed

opublikowano: 17-08-2021, 20:13

Szef Fed Jerome Powell powiedział podczas wirtualnego spotkania z uczniami, że konieczność zmagania się z pandemią uczyni z nich wyjątkowe pokolenie. Nie wspomniał nic o polityce banku centralnego.

- To nadzwyczajne czasy i wierzę, że będą skutkować wyjątkowym pokoleniem – powiedział Powell podczas wtorkowego spotkania z nauczycielami i uczniami. – Zobaczycie świat innym niż widzieli go wasi poprzednicy. Będziecie zmuszeni, wcześniej niż większość ludzi, rozważyć co w życiu jest najważniejsze – dodał.

Jerome Powell, fot. Bloomberg
Jerome Powell, fot. Bloomberg

Szef Fed wyraził najwyższe uznanie dla nauczycieli, którzy zostali zmuszeni do błyskawicznego dostosowania się do sytuacji wymuszonej przez pandemię.

- To jest punkt zwrotny i to pokolenie studentów znalazło się na pozycji pozwalającej na przemianę odbytej lekcji w narzędzie głębokiej zmiany - powiedział Powell.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane