Powietrzny samochód studentów z Białegostoku

MEJ
09-05-2015, 07:00

7 zespołów z polskich ośrodków akademickich wśród 55 startujących - studenci będą walczyć o nagrody na VIII Międzynarodowych Zawodach Aventics Pneumobil w Eger na Węgrzech. W zawodach bierze udział m.in. ekipa z Politechniki Białostockiej. Jest to jej pierwszy finał zawodów samochodów napędzanych sprężonym powietrzem.

Zobacz więcej

Powietrzny pojazd zespołu Tech No Logic Team Politechnika Białostocka

Konkurs i zawody Aventics Pneumobil to jedne z serii konkursów europejskich mających promować pojazdy z napędem wykorzystującym alternatywne źródła energii. W przypadku tego konkursu są to konstrukcje z rozwiązaniami opartymi na wykorzystaniu energii sprzężonego powietrza. Konkurs składa się z przedstawienia dokumentacji samochodu, prezentacji konkursowej oraz właściwych zawodów obejmujących takie konkurencje jak slalom na czas czy wyścigi w parach.

W VIII Międzynarodowych Zawodach Aventics Pneumobil, które odbywają się w dniach 8-9 maja 2015 w Eger na Węgrzech staruje 55 ekip z całej Europy m.in. z z Niemiec, Litwy, Estonii, Czech, Słowacji, Rumunii i Węgier. Wśród nich znajduje się 7 ekip z polskich ośrodków akademickich  m.in. z Białegostoku Warszawy, Wrocławia, Gliwic i Gdańska. Dla zespołu Tech No Logic Team z Politechniki Białostockiej są to pierwsze zawody konkursowe w ramach Aventics Pneumobil.

Konstrukcja studentów z Białegostoku została zakwalifikowana do finału w Egerze. Pojazd, zbudowany przy użyciu komponentów sterowniczych i pneumatycznych firmy Bosch (która przekazała je jako bezzwrotne dofinansowanie do projektu), w odróżnieniu od innych wystawionych w konkursie posiada własny system pochyłu nadwozia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEJ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Powietrzny samochód studentów z Białegostoku