Powietrzny samochód studentów z Białegostoku

MEJ
opublikowano: 09-05-2015, 07:00

7 zespołów z polskich ośrodków akademickich wśród 55 startujących - studenci będą walczyć o nagrody na VIII Międzynarodowych Zawodach Aventics Pneumobil w Eger na Węgrzech. W zawodach bierze udział m.in. ekipa z Politechniki Białostockiej. Jest to jej pierwszy finał zawodów samochodów napędzanych sprężonym powietrzem.

Powietrzny pojazd zespołu Tech
No Logic Team
Zobacz więcej

Powietrzny pojazd zespołu Tech No Logic Team Politechnika Białostocka

Konkurs i zawody Aventics Pneumobil to jedne z serii konkursów europejskich mających promować pojazdy z napędem wykorzystującym alternatywne źródła energii. W przypadku tego konkursu są to konstrukcje z rozwiązaniami opartymi na wykorzystaniu energii sprzężonego powietrza. Konkurs składa się z przedstawienia dokumentacji samochodu, prezentacji konkursowej oraz właściwych zawodów obejmujących takie konkurencje jak slalom na czas czy wyścigi w parach.

W VIII Międzynarodowych Zawodach Aventics Pneumobil, które odbywają się w dniach 8-9 maja 2015 w Eger na Węgrzech staruje 55 ekip z całej Europy m.in. z z Niemiec, Litwy, Estonii, Czech, Słowacji, Rumunii i Węgier. Wśród nich znajduje się 7 ekip z polskich ośrodków akademickich  m.in. z Białegostoku Warszawy, Wrocławia, Gliwic i Gdańska. Dla zespołu Tech No Logic Team z Politechniki Białostockiej są to pierwsze zawody konkursowe w ramach Aventics Pneumobil.

Konstrukcja studentów z Białegostoku została zakwalifikowana do finału w Egerze. Pojazd, zbudowany przy użyciu komponentów sterowniczych i pneumatycznych firmy Bosch (która przekazała je jako bezzwrotne dofinansowanie do projektu), w odróżnieniu od innych wystawionych w konkursie posiada własny system pochyłu nadwozia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Powietrzny samochód studentów z Białegostoku