Powrót walkmana (WIDEO)

opublikowano: 21-07-2014, 08:28

35 lat po debiucie na rynek wraca walkman, informuje The Wall Street Journal. Sony zdecydowało jednak tym razem, że skieruje ofertę tylko do klientów z grubszymi portfelami.

Walkman ZX1 kosztuje 700 USD (2144 zł). Sony tłumaczy, że cyfrowy odtwarzacz muzyki jest tak drogi z powodu kosztów produkcji. Korpus ZX1 jest wykonany z jednego bloku aluminium, co ma zredukować szum i podnieść jakość odtwarzania nagrań, znajdujących się na 128 GB pamięci.

- Przekaz dla naszych projektantów i inżynierów był taki: stwórzcie dobry projekt bez martwienia się o koszty – powiedział WSJ Kenji Nakada z Sony.

Według gazety, ZX1 sprzedaje się dobrze, przynajmniej na japońskim rynku. Po pojawieniu się w sklepach w grudniu szybko zniknął z półek. Od lutego odtwarzacz jest oferowany w Europie i na niektórych rynkach Azji. Nie wiadomo wciąż, kiedy wejdzie na rynek amerykański.

None
None

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, wsj.com

Polecane