Powstał fundusz VC z 1 mld EUR kapitału

ANB
opublikowano: 14-02-2022, 10:10

LSP ogłosił utworzenie największego w Europie funduszu inwestującego w terapie lekowe i nowe technologie medyczne.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • jakie spółki mają szansę na finansowanie
  • w co już zainwestował fundusz
  • jaki jest efekt współpracy LSP z EQT

Firma inwestycyjna LSP ogłosiła zebranie 1 mld EUR i uruchomienie funduszu venture capital LSP 7. Jak podali jego przedstawiciele, będzie to największy tego typu podmiot inwestujący w projekty z obszaru nauk przyrodniczych w Europie. Na celownik weźmie nowe, innowacyjne terapie lekowe i technologie medyczne. LSP 7 jest wspierany przez duże firmy farmaceutyczne – cztery z Azji i jedną ze Stanów Zjednoczonych.

Już w listopadzie 2021 r. LSP ogłosił zebranie 850 mln EUR. Ta kwota została powiększona – do funduszu dołączyła europejska firma private eqiuty EQT. W ramach współpracy wniosła 150 mln EUR.

Inwestorzy zapowiedzieli, że w ramach LSP 7 dofinansowanych może zostać 15-20 firm. Pierwsze cztery inwestycje już zostały zrealizowane i ogłoszone: Evommune (pracuje nad projektem z obszaru dermatologii), Egle Therapeutics (onkologia i choroby autoimmunologiczne), Hotspot (choroby autoimmunologiczne, onkologia), nazwa ostatniej nie została jeszcze upubliczniona.

Transakcja LSP i EQT ma zostać sformalizowana w pierwszym kwartale 2022 r. LSP zmieni wówczas nazwę na EQT Life Sciences.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane