Czytasz dzięki

Powstała wirtualna giełda usług rolnych

opublikowano: 08-06-2017, 14:30

Zakup maszyn rolniczych to duży wydatek, ale część kosztów można odzyskać, wynajmując sprzęt. Umożliwić ma to nowa platforma AgroDeal.

Daniel Gosiewski, przedsiębiorca z Podlasia, uruchomił serwis internetowy i aplikację mobilną, które mogą zwiększyć efektywność eksploatacji maszyn i sprzętu rolniczego. W jaki sposób? Poprzez ich wynajem – po zakończeniu prac polowych maszyny mogą stać się dodatkowym źródłem przychodów gospodarstwa. 

W pełnym wykorzystaniu potencjału maszyn rolniczych ma pomóc
AgroDeal, platforma zaprojektowana przez przedsiębiorcę z Podlasia.
Zobacz więcej

W pełnym wykorzystaniu potencjału maszyn rolniczych ma pomóc AgroDeal, platforma zaprojektowana przez przedsiębiorcę z Podlasia. ARC

– Sam pomysł wynajmu maszyn nie jest oczywiście przełomowy. Jednak, jak dotąd był on oferowany albo nieoficjalnie, poprzez tzw. pocztę pantoflową albo na łamach serwisów ogłoszeniowych przez duże firmy posiadające własną flotę pojazdów i urządzeń, co przekładało się na relatywnie wysokie koszty usługi oraz ograniczenia natury logistycznej. Jednocześnie, anonse były rozproszone po różnych portalach ogłoszeniowych i przez to ginęły wśród innych ofert. Na rynku brakowało wyspecjalizowanej, dedykowanej branży rolniczej platformy z precyzyjnymi kategoriami i filtrami, które ułatwiłyby określenie parametrów technicznych sprzętu rolniczego, sprecyzowanie wymagań klienta czy zlokalizowanie dostawcy w najbliższej okolicy – zaznacza Daniel Gosiewski.

Rozwiązanie pozwala na szybkie umieszczenie lub wyszukanie lokalnych ofert wynajmu. Ułatwia też kontakt z ogłoszeniodawcami - AgroDeal ma dodatkowo ułatwiać budowanie lokalnej społeczności rolnej.

Ogólnopolska giełda usług rolnych jest dostępna również w formie aplikacji na telefony z systemem Android. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane