Pozwał Dolce & Gabbana za koszulkę

opublikowano: 25-07-2013, 07:00

Amerykański aktor i producent filmowy, Peter Fonda pozwał słynny dom mody Dolce & Gabbana za bezprawne wykorzystywanie jego wizerunku na koszulkach „Easy Rider”, informuje serwis Business Insider.

W swojej ofercie projektanci mają dziewięć typów koszulek z wizerunkiem Fondy z legendarnego i kultowego filmu z 1969 r. Wszystkie są wariacją jego osoby jadącej na motocyklu lub w stroju motocyklisty.

Koszulki sprzedawane są w cenie do 295 USD i były dostępne w ekskluzywnych sklepach  i domach towarowych jak Nordstrom, który również został wymieniony w pozwie. Jak donosi Women’s Wear Daily, nie są one już dostępne online.

Zdaniem 73-letniego obecnie Fondy, sprzedaż tych ubrań „burzy jego pokój, szczęście, uczucia, a także image, Traci on też swoją wartość rynkową, także w kontekście obecnych i przyszłych reklam.

Na razie dom mody nie ustosunkował się do pozwu. Ostatnio Domenico Dolce i Stefano Gabbana, zostali skazani na 1 rok i 8 miesięcy więzienia za oszustwa podatkowe jednak wykonanie wyroku zostało zawieszone.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Dom

Puls Biznesu

Po godzinach / Pozwał Dolce & Gabbana za koszulkę