Pozwał pracodawcę, bo nudził się w pracy

opublikowano: 06-05-2016, 09:18

Frédéric Desnard pozwał zatrudniającą go spółkę kosmetyczną Interparfums. Żąda 358 tys. EUR odszkodowania za „ekstremalną nudę” w pracy.

44-letni Francuz zarabiał rocznie ponad 80 tys. EUR ale ta kwota go nie satysfakcjonowała. Twierdzi, że pracodawca specjalnie go zdegradował z wysokiego stanowiska, aby zmusić do odejścia z firmy bez wypłaty odprawy. Przez cztery lata miał wykonywać ekstremalnie nudne zajęcia, co naraziło go na szkody zdrowotne, m.in. psychiczne. W rozmowie z dziennikiem Le Monde Desnard stwierdził, że firma chciała go „zanudzić na śmierć”. W wywiadzie dla AFP powiedział, że było mu wstyd „brać pieniądze za nic”. Określił swoje ostatnie lata w firmie jako „piekło” i „koszmar”. Ostatecznie zwolniono go po tym, jak po wypadku samochodowym poszedł na półroczne zwolnienie lekarskie. Wyrok ma zostać ogłoszony 27 lipca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, washingtonpost.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Pozwał pracodawcę, bo nudził się w pracy