Pożyczka pod subwencję

opublikowano: 22-06-2020, 22:00
Obserwuj w MójPB:

Kredyt na spłatę długu w skarbówce i ZUS może pomóc w pozyskaniu wsparcia od PFR.

Jednym z warunków uzyskania subwencji w ramach tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) jest niezaleganie z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenia społeczne. Niestety, wielu przedsiębiorców zaległości w tym zakresie posiada. Nie musi to jednak przekreślać szansy na uzyskanie subwencji — przekonują właściciele Wealthon Fund, spółki udzielającej pożyczek pomostowych przedsiębiorcom w trakcie wnioskowania o finansowanie, zadłużonych wobec ZUS albo urzędu skarbowego (US).

Dotychczas firma udzielała pożyczek podmiotom starającym się o kredyt w banku. Jednak w ostatnim czasie coraz częściej zgłaszają się do niej przedsiębiorcy, którzy potrzebują zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami właśnie po to, żeby uzyskać wsparcie od PFR.

— Subwencje PFR zdecydowanie wpłynęły na zainteresowanie naszą pożyczką pomostową. Widzimy znaczny wzrost liczby zapytań o nią oraz aplikacji o finansowanie. W maju rozpatrzyliśmy o 35 proc. wniosków więcej w porównaniu do średniej miesięcznej od początku roku. Uruchomiliśmy też o 15 proc. więcej pożyczek pomostowych w maju. Przy tym wartość średniej pożyczki oscyluje w granicach 120 tys. zł, a wartość średniej pożyczki pod subwencje aż 140 tys. zł. W zeszłym roku średnia wartość pożyczki była sporo niższa, na poziomie 72 tys. zł — mówi Aleksander Majchrzak, prezes Wealthon Fund.

Firma szacuje, że w Polsce z ponad dwóch milionów aktywnych przedsiębiorstw aż 25 proc. jest zadłużonych w ZUS albo skarbówce. Zamyka to przed nimi drzwi banków i możliwość pozyskania pieniędzy na rozwój. Rozwiązanie oferowane przez Wealthon Fund to pożyczka celowa, co oznacza, że po jej otrzymaniu klient ma obowiązek spłaty zadłużenia w ZUS albo US, co umożliwi mu uzyskanie zaświadczenia o niezaleganiu z opłatami w tych instytucjach. Z takim dokumentem firma udaje się po kredyt, z którego spłaca pożyczkę pomostową. Minimalna kwota pożyczki w Wealthon Fund to 1 tys. zł, a maksymalna 750 tys. zł. Jest udzielana na dziesięć dni roboczych. Jej koszt to 15 proc. od udzielonej kwoty. Zabezpieczeniem jest dobrowolne poddanie się egzekucji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane