PR w f irmie produkcyjnej

Ewa Węgrzyn
opublikowano: 26-02-2007, 00:00

Ze względu na międzynarodowy zasięg działalności przedsiębiorstwa nad całością działań czuwają specjaliści ds. komunikacji — tak jest w Belgii, Francji, Holandii, Niemczech i w innych krajach. Dział PR podlega tam bezpośrednio prezesowi zarządu, a specjaliści PR na rynkach zagranicznych działają w strukturach działu eksportu.

W naszej firmie PR wzmacnia działania promocyjne i reklamowe. To także element działań z dziedziny zarządzania. PR buduje wizerunek firmy w oczach pracowników, dla których najważniejsza jest przecież gwarancja oraz poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Okazją do wspólnego spotkania pracowników jest organizowana co dwa lata majówka. Spotykamy się całymi rodzinami i Fakro już jest postrzegana jako firma rodzinna, co ma swoje zalety.

Najczęściej z narzędzi PR wykorzystujemy eventy, konferencje prasowe, osobiste spotkania z dziennikarzami, komunikaty prasowe i inne. Każda sytuacja wymaga analizy i wyboru najskuteczniejszych metod.

Jedno z ciekawszych działań, jakie realizowaliśmy, to Ogólnopolskie Forum Budowlane w Krynicy. W styczniu 2006 r. spotkali się reprezentanci szeroko rozumianego rynku budowlanego. Między jednym a drugim posiedzeniem rządu minister transportu i budownictwa Jerzy Polaczek przyjechał do Krynicy na trzy godziny, by odpowiedzieć na pytania uczestników forum i dziennikarzy.

Firma Fakro była pomysłodawcą i głównym organizatorem tej konferencji. Jej skutki? Wzmocnienie wizerunku i prestiżu firmy. Event przyczynił się do budowania relacji ze środowiskiem branżowym i dziennikarzami, co zaowocowało licznymi artykułami i relacjami.

Ewa Węgrzyn

PR manager Grupy Fakro, producenta okien dachowych

[RYS. PIOTR KANAREK]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Węgrzyn

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / PR w f irmie produkcyjnej