Pracownicy Facebooka nie chcą publikacji kłamstw polityków

opublikowano: 29-10-2019, 14:19

Setki pracowników Facebooka podpisały się pod listem do prezesa Marka Zuckerberga i innych członków władz spółki, w którym sprzeciwiają się polityce firmy nieingerencji w treści publikowanych na serwisie społecznościowym reklam polityków, co umożliwia im kłamanie.

W liście, który według The New York Times podpisało ponad 250 pracowników spółki, wzywają oni jej władze do zmiany polityki argumentując, iż jest ona „zagrożeniem dla wszystkiego za czym stoi Facebook”. Choć grupa sygnatariuszy listu jest mała w porównaniu z liczbą zatrudnionych w Facebooku, to jest to rzadki przykład sprzeciwu pracowników spółki, spodziewany raczej w Google, czy Amazon.com. Rzeczniczka Facebooka, Bertie Thomson powiedziała, że spółka docenia głos pracowników, ale „utrzymuje zobowiązanie do niecenzurowania wypowiedzi politycznych”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy