Pracownicy Lego nie będą mieli swoich biurek

ŁO
opublikowano: 28-11-2014, 14:44

Producent klocków do zabawy chce zrewolucjonizować pracę w swoim biurze. Pracownicy nie będą mieli swoich biurek.

- Nowa siedziba Lego w Londynie została zaprojektowana z myślą o zwiększeniu stopnia współpracy. Stanowiska pracy są podzielone na elastyczne obszary, bez konkretnie przypisanego miejsca pracy pracowników ani biur dla kadry kierowniczej - czytamy w komunikacie koncernu.  

Siedziba koncernu w Londynie
Siedziba koncernu w Londynie
Lego

Lego zatrudnia w londyńskim biurze 120 osób, ale w przyszłym roku liczba ta ma wzrosnąć do 200.  

Pracownicy zostawiają swoje rzeczy osobiste w szafkach, a następnie mogą korzystać z sal spotkań, wspólnej przestrzeni biurowej oraz tzw. „cichych stref”, czyli miejsc, gdzie w spokoju mogą wykonywać konkretne zadania. Jeśli ktoś opuszcza stanowisko pracy na dłużej niż 1,5 godziny, to musi zabrać swoje rzeczy, aby ktoś inny mógł z tego miejsca skorzystać.  

- Wszyscy pracownicy muszą się przyzwyczaić do tego, że nie będą mieli własnego biurka oraz że to nie przydział do danej jednostki, lecz czynności, które będą wykonywać w ciągu dnia, będą określać, gdzie będą pracować - tłumaczy cytowany w komunikacie Bali Padda, członek zarządu koncernu, który pracuje w Londynie i też nie ma swojego biura.  

Lego nie jest jedyną firmą na świecie, która decyduje się na taką organizację pracy. Tego typu eksperymenty nie są niczym nowym, bo firmy szukają sposobów na zwiększenie efektywności swoich pracowników. Nowy system pracy ma zwiększyć aktywność, wymianę doświadczeń i wiedzy oraz uelastycznić środowisko pracy.

Lego zastrzega jednak, że nowa koncepcja jest na razie tylko projektem pilotażowym w duńskim koncernie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane