Prąd wjedzie SUV-em

opublikowano: 09-09-2018, 22:00

Elektrycznego SUV-a ma Jaguar, za kilka dni pokaże go Audi, zapowiedział go też Ford. Ruszyła ostra e-ofensywa.

Wczoraj Ford zaprezentował pierwszą zapowiedź nowego SUV-a. Ujawnił też nieco szczegółów. Ma być inspirowany legendarnym modelem marki, czyli mustangiem. Samochód na jednym ładowaniu ma przejechać do 482 km. Jego debiut zaplanowano na 2020 r. To tylko początek. Ford zapowiedział także przeznaczenie 11 mld USD na prace związane z wprowadzeniem do 2022 r. 16 w pełni elektrycznych modeli oraz poszerzenie globalnej gamy o 40 modeli zelektryfikowanych.

Pierwszy elektryczny SUV od forda
ma pojawić się na rynku za dwa lata. Dziś wiadomo o nim tylko tyle, że zasięg
wyniesie około 480 km i że będzie zapowiedzią kolejnych 16 w pełni
elektrycznych modeli tego producenta.
Zobacz więcej

Debiut:

Pierwszy elektryczny SUV od forda ma pojawić się na rynku za dwa lata. Dziś wiadomo o nim tylko tyle, że zasięg wyniesie około 480 km i że będzie zapowiedzią kolejnych 16 w pełni elektrycznych modeli tego producenta.

Podobne plany ma Land Rover Jaguar. Niedawno w sprzedaży pojawił się pierwszy w pełni elektryczny SUV Jaguara — model i-pace o zasięgu do 540 km. Zarząd firmy deklaruje, że od 2020 r. każdy model jaguara i land rovera będzie dostępny również w wersji z napędem zelekryfikowanym lub elektrycznym. Plotka głosi, że kolejna generacja jaguara XJ będzie dostępna wyłącznie z napędem czysto elektrycznym. Podobne plany ma Audi. W ślad za wchodzącym właśnie SUV-em e-tron o zasięgu około 400 km, którego produkcja ruszyła Brukseli nastąpi elektryczny atak niemal we wszystkich segmentach.

— W 2020 r. w naszej ofercie będą już trzy w pełni elektryczne pojazdy. Do sportowego SUV-a dołączą jeszcze: czterodrzwiowe gran turismo — wersja produkcyjna koncepcyjnego audi e-tron sportback — oraz auto z segmentu kompakt. Do 2025 r. wprowadzimy do produkcji ponad 20 aut elektrycznych i hybryd typu plug-in we wszystkich segmentach — mówi Leszek Kempiński z polskiego oddziału Audi.

Elektryczną ofensywę zapowiada również Mercedes. 4 września zadebiutowała produkcyjna wersja modelu EQC — pierwszego SUV-a na prąd z trójramienną gwiazdą. Producent zapowiada zasięg około 450 km i… kolejne modele. Auto będzie produkowane od 2019 r. Do 2025 r. 15-25 proc. pojazdów będzie zelektryfikowanych (elektrycznych lub hybrydowych).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu