PragmaGO rozpoczęła zapisy na obligacje

opublikowano: 12-01-2023, 11:08
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Do 25 stycznia potrwają zapisy na obligacje spółki PragmaGo. Ich oprocentowanie to WIBOR 3M powiększony o 6 pkt proc. marży.

Papiery dwuletnie nie posiadają zabezpieczenia. Są sprzedawane są w ofercie publicznej i docelowo mają trafić na Catalyst. Spółka liczy na 20 mln zł.

W ofercie w październiku 2022 r. termin wykupu obligacji wynosił 4 lata, a oprocentowanie było sumą WIBOR 3M i 4 pkt proc. Emisja miała wartość 20 mln zł, ale inwestorzy kupili papiery za około 12,7 mln zł.

– Otoczenie rynkowe w ostatnich kwartałach uległo zmianom i obecnie charakteryzuje się sporą niepewnością. Przeprowadziliśmy badanie oczekiwań potencjalnego popytu i na tej podstawie dokonaliśmy istotnych zmian w warunkach emisji naszych obligacji, tworząc dla inwestorów zupełnie nową ofertę – mówi Jacek Obrocki, wiceprezes PragmaGO.

Spółka działa w branży finansowania małych i średnich przedsiębiorstw. W 2021 r. została przejęta przez Enterprise Investors.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane