Prasa: Siemens może zwolnić tysiące pracowników

opublikowano: 19-10-2017, 12:41
aktualizacja: 19-10-2017, 12:42

Manager Magazin pisze, że Siemens planuje przegląd swojego biznesu energetyki i gazu, co może skutkować zamykaniem lub sprzedażą niektórych zakładów i zwolnieniem tysięcy pracowników, donosi Reuters.

Siemens Power & Gas ma trudności z powodu mniejszego globalnego zainteresowania wielkimi turbinami generującymi prąd, w których specjalizuje się Siemens. Zamówienia spadły o 41 proc., a zysk w trzecim kwartale zakończonym w czerwcu spadł mocniej niż oczekiwano, o 23 proc.

Zobacz więcej

Siemens AG

Manager Magazin, powołując się na anonimowe źródła w spółce twierdzi, że Siemens może zamknąć 11 z 23 placówek Power & Gas na świecie. Menedżerowie koncernu mają przedstawić plan związkom na początku listopada.

Reuters przypomina, że Power & Gas, bez uwzględniania segmentu serwisowego, zatrudnia 30 tys. ludzi na świecie, z czego 12 tys. w Niemczech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / Prasa: Siemens może zwolnić tysiące pracowników