Prawica czyści

TB
opublikowano: 17-07-2006, 00:00

Ministerstwo skarbu odbiło z rąk lewicy Polskie Towarzystwo Reasekuracji. Teraz czas na Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń.

W piątek, zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, walne zgromadzenie akcjonariuszy Polskiego Towarzystwa Reasekuracji (PTR) odwołało ze stanowiska prezesa Jana Durajczyka. Jego miejsce zajął Marek Czerski, dyrektor departamentu ubezpieczeń morskich, lotniczych i reasekuracji w Warcie. Walne powołało też radę nadzorczą na nową kadencję. W nowym składzie nie znaleźli się: przewodnicząca Bożena Rosiak, jej zastępca Tadeusz Sawic oraz Wiktor Błądek (obaj kojarzeni z lewicą). W ich miejsce weszli: Janusz Niedziela (prawnik związany z PiS), Jerzy Legieć (grupa KGHM Polska Miedź) oraz Charles Levi (aktuariusz z PZU). Nowa rada zapewne odwoła wkrótce wiceprezesa Kazimierza Jaszczyka, wiceministra skarbu w rządzie SLD (robi to na wniosek szefa PTR).

Zmiany kadrowe w PTR to wstęp do odbicia z rąk ludzi związanych z lewicą Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń (PTR ma 22,7 proc. akcji spółki, kolejne 45,4 proc. papierów mają spółki de facto kontrolowanego przez państwo Ciechu). Ci na razie jednak trzymają się mocno. Pod koniec tygodnia dyrektorem biura zarządu, koordynującego pracę biur kadr i spraw korporacyjnych, został Józef Mikosa, bliski współpracownik m.in. Józefa Oleksego. Nowy menedżer PTU był ostatnio szefem Kancelarii Sejmu (zwolniony po wyborach), a wcześniej był dyrektorem generalnym MSP (za rządów Leszka Millera). Od władzy odsunięto prezes Grażynę Brocką — jest już tylko wiceprezesem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TB

Organizator

Puls Biznesu

Autor rankingu

COFACE

Partner

KRD

Patroni honorowi

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu