Prawie 200 osób skorzystało z programu dobrowolnych odejść z TVP

Presserwis, DI
02-07-2009, 09:37

Z programu dobrowolnych odejść, który trwał w Telewizji Polskiej do końca czerwca, skorzystało 177 pracowników - podał Presserwis.

Jak poinformowała spółka w komunikacie, większość – 154 osoby – podjęła decyzję o dobrowolnym odejściu do końca maja, kiedy oferowano najkorzystniejsze warunki finansowe. Największe odprawy (w wysokości sześciomiesięcznej pensji) miały otrzymać te osoby, które odeszły w ciągu pierwszych dwóch tygodni. Przez następne dwa tygodnie była to pensja za pięć miesięcy, a potem - za cztery.

Program dobrowolnych odejść to pierwszy etap ograniczenia zatrudnienia w TVP, związany z pogarszającą się sytuacją spółki i całego rynku mediów elektronicznych.

P.o. prezes TVP Piotr Farfał powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że "drugi etap będzie oczywistą konsekwencją działań restrukturyzacyjnych", a o jego wdrożeniu spółka poinformuje "w odpowiednim czasie". Według nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do władz spółki, chodzi przede wszystkim o zwolnienia grupowe. Gotowa ma być lista ok. 550 pracowników do zwolnienia; obecnie trwa weryfikowanie, którzy z nich podlegają bezwzględnej ochronie związkowej lub np. są w okresie przedemerytalnym.

Ponadto spółka chce się rozstać z ok. 400 pracownikami, zatrudnionymi na czas próbny lub określony.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Presserwis, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Prawie 200 osób skorzystało z programu dobrowolnych odejść z TVP