Prefbet inwestuje w innowacyjne technologie budowlane

Partnerem publikacji jest P.P.B. Prefbet
opublikowano: 16-02-2022, 09:54
Jerzy Michalak
prezes P.P.B. Prefbet

Idea tworzenia domów modułowych z betonu komórkowego podyktowana jest pragmatyzmem, który skłania do rozwiązań kompaktowych i energooszczędnych. Proponujemy w tej technologii materiały ścienne do budowy domów o powierzchni od 70 do 120 mkw. Wykorzystując specjalne formaty ścian z betonu komórkowego, tzw. moduły, zmniejszamy pracochłonność i znacząco skracamy czas inwestycji budowlanej. Po opracowaniu dedykowanych dla inwestorów rozwiązań projektowych wdrożymy ten innowacyjny system do oferty handlowej.

Przedsiębiorstwo Produkcji Betonu Prefbet oferuje energooszczędny i technologicznie prosty system budowy z betonu komórkowego i wyrobów silikatowych. Produkcja skupiona jest więc w trzech działach – dominujący to beton komórkowy, obok dynamicznie rozwija się produkcja wyrobów silikatowych i elementów drobnych z betonu. Obecnie spółka uruchamia produkcję innowacyjnych wyrobów w postaci wielkowymiarowych elementów zbrojonych z betonu komórkowego dedykowanych do budowy domów modułowych.

Spółka wprowadza również na rynek nowatorski beton antymikrobiologiczny oraz elementy infrastruktury rolniczej stworzone z tego betonu. W zakładzie produkcyjnym w Śniadowie powstaje nowy węzeł betoniarski do produkcji betonu z dodatkami antymikrobiologicznymi. Mieszanka antymikrobiologiczna będzie przeznaczona do produkcji obiektów inwentarskich, takich jak: płyty, ruszty i ściany typu T i L do silosów na kiszonki.

– To ma być specjalny beton z domieszką zawierającą środki, które zapewniają zwiększoną odporność mikrobiologiczną – wyjaśnia Jerzy Michalak, prezes Prefbet Śniadowo.

– Realizację tego pomysłu zaczęliśmy w listopadzie 2021 r. Produkcja będzie dostosowana do potrzeb rynku lokalnego – informuje Jerzy Michalak, prezes P.P.B. Prefbet.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane