Prefbet szuka nowych rozwiązań

Partnerem publikacji jest P.P.B. Prefbet
opublikowano: 17-02-2022, 15:42
aktualizacja: 17-02-2022, 16:32

Gdy pod koniec 2019 r. ruszyła w Śniadowie produkcja wyrobów silikatowych o podwyższonej izolacyjności akustycznej i wytrzymałości na ściskanie, szerzej otworzyły się drzwi do tworzenia nowych wyrobów. Wartość inwestycji wyniosła blisko 16 mln zł, z czego 6 mln zł stanowiła dotacja unijna.

Jak podkreśla Jerzy Michalak, prezes P.P.B. Prefbet, nowoczesne technologie produkcji wdrożone do zakładu w Śniadowie umożliwiły powstanie wyrobów spełniających nie tylko wymagania określone przez międzynarodowe normy budowlane, ale też innowacyjne, cenione na rynku ze względu na swoje walory użytkowe, techniczne i ekonomiczne.

Zmieniliśmy sposób zarządzania i organizacji firmy, co pozwoliło nam zaoferować nową jakość oferowanych produktów i usług – podkreśla Jerzy Michalak, prezes P.P.B. Prefbet.

Przedsiębiorstwo Produkcji Betonów Prefbet jest czołowym producentem betonów w regionie. Główny zakład produkcyjny spółki znajduje się w Śniadowie, a dwa oddziały produkcyjno-handlowe zlokalizowane są w Łomży i Zambrowie. Firma jest jednym z największych pracodawców w powiecie łomżyńskim i zachodniej części województwa podlaskiego. Przedsiębiorstwo zatrudnia 155 pracowników.

Spółka oferuje własny system budowy domu z betonu komórkowego, na który składają się: elementy murowe ścienne, stropowe, nadproża, elementy ocieplające i osłonowe. Oprócz wyrobów z betonu komórkowego i silikatów firma produkuje również: beton towarowy, betony specjalne i wyroby z betonu zwykłego, jak bloczki, pustaki szalunkowe, termobloczki itp. Poza własną produkcją dystrybuuje wiele materiałów pomocniczych i wykończeniowych. Prefbet oferuje też usługi budowlane.

Kolejne projekty Prefbetu miały na celu wzrost konkurencyjności firmy na rynku, po pierwsze, przez poszerzenie oferty o nowe produkty, po drugie, przez ich innowacyjność. Jeden polegał na wprowadzeniu innowacji produktowej – wyrobów z betonu antymikrobiologicznego.

– To przedsięwzięcie wpływa na podniesienie poziomu innowacyjności przedsiębiorstwa i wprowadzenie nowej kategorii produktu. Inwestycja rozszerza ofertę firmy o nowy rodzaj elementów, dotychczas nieprodukowanych w zakładzie: nowatorskiego betonu antymikrobiologicznego oraz elementów infrastruktury rolniczej z betonu antymikrobiologicznego – wyjaśnia Jerzy Michalak.

Wartość projektu to ponad 5 mln zł, z czego blisko połowa to fundusze unijne z programu wspierającego B&R.

Drugi projekt to wprowadzenie innowacji w zakresie elementów wielkogabarytowych zbrojonych i elementów profilowanych asymetrycznie z autoklawizowanego betonu komórkowego. Wartość inwestycji to 8 mln zł, również wsparta w połowie funduszami unijnymi.

Realizacja tych projektów inwestycyjnych w ostatnich latach pozwoliła na modernizację i komputeryzację ciągów technologicznych, opracowanie i wdrożenie do produkcji nowych wyrobów, przenosząc firmę w nowy obszar innowacyjnego i przyjaznego środowisku pojmowania funkcji przedsiębiorczości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane