Premier: KNB nie powinna w środę podejmować decyzji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-03-2006, 15:14

Premier Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że Komisja Nadzoru Bankowego nie powinna w środę podejmować decyzji w sprawie wniosku UniCredito o wydanie zgody na wykonywanie prawa głosu z posiadanych przez włoski bank akcji BPH.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że Komisja Nadzoru Bankowego nie powinna w środę podejmować decyzji w sprawie wniosku UniCredito o wydanie zgody na wykonywanie prawa głosu z posiadanych przez włoski bank akcji BPH.

    "Dziś nie powinny być podejmowane żadne decyzje" - powiedział premier dziennikarzom w Sejmie.

    "Będziemy starali się, aby prace nad tą sprawą były przesunięte w czasie, aby spokojnie wszystkie kwestie, które są do wyjaśnienia - wyjaśnić" - dodał szef rządu.

    W środę ma odbyć się posiedzenie KNB, podczas którego ma być rozpatrzony wniosek UniCredito o wydanie zgody na wykonywanie prawa głosu z posiadanych przez włoski bank akcji BPH.

    Przed tygodniem członkowie Komisji Nadzoru Bankowego nie zgodzili się na włączenie Skarbu Państwa jako strony w postępowaniu. Przedstawiciele rządu zapowiedzieli zaskarżenie tej decyzji KNB.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane