Premier: Marcinkiewicz mógłby zostać szefem MSP

Internet Securities
opublikowano: 28-11-2006, 09:16

Kazimierz Marcinkiewicz mógłby zostać ministrem edukacji lub skarbu, uważa premier Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że chce powrotu byłego komisarza Warszawy do rządu, ale o terminie powrotu musi zadecydować sam zainteresowany.

Kazimierz Marcinkiewicz mógłby zostać ministrem edukacji lub skarbu, uważa premier Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że chce powrotu byłego komisarza Warszawy do rządu, ale o terminie powrotu musi zadecydować sam zainteresowany.

„Kazimierz Marcinkiewicz mógłby być z całą pewnością doskonałym ministrem oświaty, ale to jest kwestia koalicji. I Kazimierz Marcinkiewicz jednocześnie wyspecjalizował się, choć z wykształcenia jest fizykiem, w problematyce gospodarczej, więc może być też doskonałym ministrem resortów gospodarczych” – powiedział Kaczyński we wtorkowym wywiadzie dla radiowej Jedynki.

Na pytanie, czy w grę może wchodzić Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP), premier odpowiedział: „Zobaczymy”.

Kaczyński podkreślił, że jest decyzją samego Kazimierza Marcinkiewicza, czy tę decyzję przyjmie, czy ją przyjmie od razu, czy przyjmie za jakiś czas”.

„Jest na pewno zmęczony, ale nie pozostawimy Kazimierza Marcinkiewicza samego i nie pozostawimy go (to może jest złe sformułowanie, nawet może bardzo złe) niewykorzystanym” – powiedział też premier.

Marcinkiewicz przegrał wybory na prezydenta Warszawy z Hanną Gronkiewicz-Waltz. W niedzielnej drugiej turze uzyskał 46,82% głosów, zaś przedstawicielka Platformy Obywatelskiej (PO) – 53,18%. (ISB)

tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane