Premier nie wyklucza dalszych obniżek stóp procentowych

Polska Agencja Prasowa SA
31-03-2005, 21:01

Premier Marek Belka uważa, że tym roku można się spodziewać dalszych obniżek stóp procentowych. Przebywający w czwartek w Gdańsku premier powiedział, że oczekiwał decyzji Rady Polityki Pieniężnej (RPP) o obniżce stóp procentowych.

Premier Marek Belka uważa, że tym roku można się spodziewać dalszych obniżek stóp procentowych. Przebywający w czwartek w Gdańsku premier powiedział, że oczekiwał decyzji Rady Polityki Pieniężnej (RPP) o obniżce stóp procentowych.

    W środę RPP obniżyła stopy procentowe o 50 pkt bazowych. W polityce pieniężnej Rada utrzymała nastawienie "łagodne", co oznacza, że w dalszym ciągu bardziej prawdopodobne są obniżki stóp procentowych niż podwyżki.

    "W tej chwili jeśli chodzi o inflację bardzo wyraźnie odwraca się trend. Mamy do czynienia z szybkim spadkiem rocznej stopy inflacji. Dwa miesiące po kolei zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni" - powiedział dziennikarzom Belka.

    Premier wyjaśnił, że ministerstwo finansów przewiduje w marcu niewielki spadek inflacji. "Wcale bym się jednak nie zdziwił, gdyby ten spadek był głębszy" - dodał.

    W czwartek minister finansów Mirosław Gronicki poinformował, że inflacja w marcu spadnie do 3,5 proc. z 3,6 proc. w lutym, a na koniec roku wyniesie około 1,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Premier nie wyklucza dalszych obniżek stóp procentowych