Czytasz dzięki

Premium Fund wchodzi w gry

opublikowano: 18-03-2020, 19:54

Spółka z grupy aktywnego na NewConect inwestora, która w ciągu ostatnich lat kilkakrotnie zmieniała profil działalności, przejmuje Mousetrap Games i będzie robiła gry mobilne.

Premium Fund to istniejąca od 2005 r. spółka, która przed dziesięcioma laty zadebiutowała na NewConnect. Od tamtej pory kilka razy zmieniała branże i nazwę. Wchodziła na mały parkiet jako Smoke Shop - firma prowadząca sklepy z artykułami tytoniowymi oraz akcesoriami do palenia tytoniu. W 2016 r. przekształciła się w spółkę Exchange Invest, która miała budować grupę w sektorze m. in. zarządzania i obsługi wierzytelności. Rok później zmieniła nazwę na Premium Fund, a w listopadzie zdecydowała, że będzie nazywała się Oxygen i czeka na rejestrację zmiany.

Prezes Premium Fund
Zobacz więcej

Edward Mężyk

Prezes Premium Fund Alicja Sikora

Ubiegły rok zakończyła bez przychodów i z 126,4 tys. straty netto. Jej głównym akcjonariuszem jest obecnie January Ciszewski z JR Holding – inwestor znany z wielu spółek z NewConnect, oraz Artur Górski, który do niedawna był prezesem Premium Fund. W styczniu spółka z grupy znanego inwestora - notowana na NewConnect Setanta - uchwaliła połączenie ze spółką All In! Games, zajmującą się produkcją gier komputerowych. Podobna metamorfoza działalności czeka teraz Premium Fund.

Nowe otwarcie

Walne Premium Fund uchwaliło emisję aportową akcji serii E skierowaną do akcjonariuszy produkującej gry mobilne spółki Mousetrap Games. To realizacja porozumienia podpisanego w czerwcu ubiegłego roku. Dzięki temu Premium Fund stanie się właścicielem Mousetrap Games, a jego udziałowcy zostaną większościowymi akcjonariuszami notowanej na NewConnect firmy.

Spółka Mousetrap działa od 2017 r., a jej flagowe gry to „Run the Beat”,  „Circle Protector”. Narastająco po trzech kwartałach  2019 r. przychody spółki wyniosły 782,4 tys. zł, a  EBITDA 322 tys. zł. Jej prezesem, a od wtorku także prezesem Premium Fund, jest Edward Mężyk. To specjalista w zakresie sztucznej inteligencji i pasjonat big data. Swoją wiedzę wykorzystywał w dziale badań Naszej Klasy oraz prowadząc własny biznes oparty na zbieraniu i wykorzystaniu danych i machine learningu.

Plany studia lata 2020-25 zakładają koncentrację na segmencie gier mobilnych, w szczególności z kategorii hypercasual, midcore i hybryda. Spółka planuje kreację i produkcję autorskich gier, a także akwizycję tytułów zewnętrznych.

– Jeszcze w tym roku Mousetrap Games wyda 15 tytułów. Pierwszą będzie gra „Rocat Jumpurr”, już doceniona przez ekspertów z branży produkcja o mierzącym się z przeciwnościami losu kocie z bazooką. W zaawansowanym procesie produkcji są także m.in. gry karciane i logiczne – mówi Edward Mężyk.

Croundfundingowa emisja

Poza akcjami serii E skierowanymi do udziałowców spółki Mousetrap Premium Fund planuje uplasować emisję do 8 mln akcji serii F po 0,25 zł za sztukę. Pieniądze chce pozyskać w zbiórce crowdfundingowej. W ramach zbiórki promowanej na platformie Crowdway.pl oferuje nowym inwestorom akcje oraz zestawy benefitów inwestorskich czy gamingowych. Zapisy potrwają do 27 kwietnia, a minimalna wartość inwestycji to 300 zł. Po rejestracji nowych emisji, przy założeniu objęcia całości akcji serii F, udziałowcy Mousetrap Games będą właścicielami 71,6 proc. akcji Premium Fund. Januarego Ciszewskiego rozwodnią się do 4,6 proc., a Artura Górskiego do 4,8 proc.
 

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy