Czytasz dzięki

Producent gier przejęty za 100 zł

GSU
opublikowano: 22-05-2020, 10:49

Premium Fund przejął 100 proc. udziałów spółce Glass Cannon Games z Iławy, która jest w trakcie prac nad grą „Jars”.

Łączna cena za udziały w przejętej spółce to 100 zł. Możliwa jest jednak dopłata.

„Umowa przewiduje, iż jeśli GCG w okresie 36 miesięcy od dnia zawarcia Umowy osiągnie nadwyżkę przychodów netto uzyskanych z tytułu eksploatacji i komercjalizacji gry komputerowej "Jars" (do której autorskie prawa majątkowe przysługują GCG na poszczególnych polach eksploatacji), ponad wszelkie koszty jej opracowania, produkcji, promocji i dystrybucji w wysokości przekraczającej 1 mln zł netto. Strony dokonają korekty ceny sprzedaży, w ten sposób, że spółka będzie zobowiązana uiścić na rzecz sprzedającego kwotę równą 18 proc. z zysku (rozliczenia z tego tytułu mają odbywać się w okresach kwartalnych)” – czytamy w komunikacie.

Glass Cannon Games została zarejestrowana w połowie 2018 r. Jej kapitał zakładowy to 5 tys. zł. Spółka posiada zobowiązania pożyczkowe na rzecz poprzednich udziałowców w wysokości 153.307,98 zł, które zobowiązana jest spłacić do końca sierpnia 2020 r.

Przejmowana spółka posiada autorskie prawa majątkowe do gry „Jars”, które dzięki transakcji zasilają portfolio grupy Premium Fund.

– To midcore’owa gra o unikalnej grafice i rozbudowanej rozgrywce. Tytuł łączy w sobie cechy gry logicznej i mechanikę tower defendera. Takiej produkcji jeszcze nie mamy w naszej kuźni. Cieszymy się, że będziemy mogli pomóc w rozwoju tego świetnego produktu, by wkrótce pokazać go szerszej publiczności – mówi Edward Mężyk, prezes Premium Fund.

Gra będzie wydana na urządzenia mobilne.

- Jest wykonana w Unity i pomimo, że spółka miała plan wydać ją na innych platformach, to po dogłębnych analizach uznaliśmy, że jest to bardzo dobry tytuł na mobile - mówi Edward Mężyk.

Premium Fund jest obecnie w trakcie zmiany nazwy na „Oxygen” i emisji akcji dla właścicieli producenta gier mobilnych Mousetrap Games, dzięki której przejmie tę spółkę. 

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane