Presco ogłosiło strategię na lata 2013-2016

KZ
opublikowano: 23-05-2013, 10:51

Presco Group, firma działająca na rynku wierzytelności, przedstawiła strategię na lata 2013-2016.

Spółka chce umocnić pozycję na rynku polskim, wejść na rynek rosyjski i rozszerzyć ofertę o nowe produkty.

Presco chce się rozwijać organicznie, ale nie wyklucza fuzji i przejęć.

Zarząd oczekuje, że działania zaplanowane w ramach nowej strategii zaowocują do końca 2016 r. co najmniej 80-procentowym wzrostem przychodów oraz zysku netto w stosunku do wyników 2012 r.

W 2012 r. przychody wyniosły 90,8 mln zł, a zysk netto 22,1 mln zł.

- Rynek obrotu wierzytelnościami w Rosji jest na etapie rozwoju, na jakim polski rynek znajdował się 5-6 lat temu. Zgodnie z danymi rosyjskiego banku centralnego wartość przeterminowanych kredytów i pożyczek na koniec I kwartału 2013 r. wyniosła w tym kraju około 34 mld zł, tymczasem w Polsce – rynku już relatywnie nasyconym – było to blisko 40 mld zł. Zważywszy na rosnącą popularność kredytów konsumenckich w Rosji, tworzące się dopiero zasady współpracy wierzycieli pierwotnych z firmami inwestującymi w wierzytelności oraz wielkość tego kraju, można mówić o bardzo dużym potencjale rosyjskiego rynku obrotu długami. Widzimy więc możliwość wykorzystania przewag konkurencyjnych wypracowanych w Polsce do zdobycia, a następnie ugruntowania pozycji P.R.E.S.C.O. w Rosji. W przyszłości zaś doświadczenia zdobyte na tym rynku posłużą do przygotowania modelu rozwoju w kolejnych krajach wschodniej i zachodniej Europy – mówi Wojciech Andrzejewski, wiceprezes zarządu P.R.E.S.C.O.

Nowa strategia przewiduje także wprowadzenie do oferty pożyczek konsumenckich w ramach dywersyfikacji źródeł przychodów. Działalność w obszarze consumer finance P.R.E.S.C.O. będzie prowadziła przez podmiot zależny Debet Partner. Zgodnie z założeniami, pierwszych pożyczek ma udzielić jeszcze w tym roku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane