Prezentacje PKO BP dla inwestorów zagranicznych od 26 X

Marcin Zaremba
11-10-2004, 18:15

PKO BP SA planuje rozpoczęcie prezentacji dla inwestorów zagranicznych w ramach oferty publicznej od 26 października, powiedział agencji ISB w poniedziałek prezes banku Andrzej Podsiadło.

„Planujemy rozpocząć prezentację dla inwestorów zagranicznych od 26 października” – powiedział ISB Podsiadło.

Prezes dodał, że obecnie są dopracowywane szczegóły harmonogramu spotkań z inwestorami. Według niego spotkania odbędą się m.in. w Londynie, Edynburgu, Frankfurcie, a także w centrach finansowych Belgii, Holandii i Stanów Zjednoczonych.

Podsiadło powiedział też ISB, że prezentacje dla inwestorów krajowych ruszą natomiast w piątek, 22 października.

Oprócz lokat prywatyzacyjnych w łącznej wysokości 1,1 mld zł, które PKO BP przyjmował w poniedziałek, akcje największego banku detalicznego będą dostępne dla inwestorów w biurach maklerskich w trzech transzach.

Pierwsza z nich, to transza krajowych inwestorów instytucjonalnych, opiewająca na 90 mln akcji, czyli 30% oferty. Deklaracje nabycia akcji w tej transzy będą przyjmowane od 22 października do 3 listopada do godz. 16:00.

Prospekt banku przewiduje, że wstępny przydział akcji dla tej grupy inwestorów zostanie dokonany 3 listopada, natomiast ostateczny przydział jest przewidziany na 9 listopada.

Z kolei dla zagranicznych inwestorów instytucjonalnych przewidziano 105 mln akcji (35% oferty). Deklaracje nabycia akcji w tej transzy będą przyjmowane od 22 października do 3 listopada do godz. 16:00. Wstępny przydział akcji zostanie dokonany 3 listopada, natomiast ostateczny przydział jest przewidziany do 9 listopada.

W ofercie publicznej PKO BP została wydzielona też tzw. dodatkowa pula akcji, stanowiąca 10% oferty, czyli 30 mln sztuk akcji. Akcje z tej transzy mogą być przeznaczone na akcje premiowe albo w całości lub części przeznaczone na zwiększenie każdej z transz, lub nieprzydzielone w ogóle, w zależności od poziomu popytu w ofercie.

Harmonogram prywatyzacji banku przedstawiony wcześniej przez MSP przewiduje, że ustalenie przedziału cenowego dla procesu budowania księgi popytu odbędzie się 22 października, sesja rozliczeniowa dla inwestorów indywidualnych odbędzie się na giełdzie 6 listopada, a pierwsze notowanie akcji banku jest wyznaczone na 10 listopada.

maza/tom/bb

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Zaremba

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prezentacje PKO BP dla inwestorów zagranicznych od 26 X