Prezes BHW wyjaśnia pomyłkę

Paweł Zielewski
opublikowano: 19-02-2002, 00:00

Po tym, jak „Rzeczpospolita” ujawniła wewnętrzne regulacje Banku Handlowego nakazujące traktować rachunki osób publicznych jako produkty „szczególnego ryzyka”, Cezary Stypułkowski, prezes BHW, wydał oświadczenie. Przeprosił swoich klientów za „niezręczne sformułowanie”, ale podtrzymał ważność regulacji obowiązujących w banku.

„Citigroup posiada zasady i procedury przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i stosuje je w ponad 100 krajach, w których prowadzi działalność.

(...) Postanowienie dyrektora Departamentu Monitoringu Zgodności pt. ››Zasady postępowania wobec osób pełniących funkcje publiczne, dla których BHW prowadzi rachunki bankowe« jest uzupełnieniem obowiązującego w banku od 30 stycznia 2002 i zgodnego z amerykańskimi standardami grupy ››Programu przeciwdziałania praniu pieniędzy«.

Postanowienie ma charakter wyłącznie techniczny i związane jest z wewnętrzną procedurą otwierania rachunków bankowych dla osób pełniących najważniejsze funkcje publiczne w Polsce. (...).

Określenie użyte w stosunku do osób publicznych w wyżej wymienionym postanowieniu było niezręczne, za co przepraszamy” — brzmi oświadczenie Cezarego Stypłkowskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Zielewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prezes BHW wyjaśnia pomyłkę