Prezes Deutsche Banku: rośnie presja w kierunku konsolidacji

opublikowano: 29-08-2018, 13:08

Christian Sewing, prezes Deutsche Banku uważa, że europejskie banki muszą się konsolidować lub znikną.

- Presja w kierunku konsolidacji wzrośnie znacząco w Europie – powiedział szef największego niemieckiego banku podczas konferencji we Frankfurcie.

Christian Sewing
Zobacz więcej

Christian Sewing fot. Bloomberg

Wskazał, że wiele banków może nie udźwignąć pojedynczo rosnących wymagań regulacyjnych, a także rosnącej presji na inwestycje w systemy informatyczne.

- Jest 5,5 tys. instytucji finansowych w strefie euro. Ale ile z nich jest w stanie naprawdę zarządzać ryzykiem w globalnej gospodarce, co do której coraz trudniej osiągnąć ogólny pogląd? Ile z nich jest przygotowanych do gospodarki, w której korzyści wynikające ze skali liczą się dużo bardziej niż kiedykolwiek? – powiedział Sewing.

Od pewnego czasu krążą spekulacje, że Deutsche Bank może próbować połączyć z Commerzbankiem. Sewing nie odniósł się do tego bezpośrednio, ale podtrzymał globalne ambicje Deutsche Banku pomimo wycofania się niektórych obszarów działalności.

- Nasze globalne ambicje nie podlegają debacie pod moim kierownictwem – powiedział prezes Deutsche Banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu