Prezes Deutsche Banku traci poparcie dużych akcjonariuszy

opublikowano: 10-10-2017, 07:05
aktualizacja: 10-10-2017, 07:06

Trzech z dziesięciu największych akcjonariuszy Deutsche Banku uzależnia dalsze poparcie dla prezesa Johna Cryana od tego, czy sytuacja spółki poprawi się w ciągu następnych kilku kwartałów, dowiedział się Bloomberg.

Dwóch powiedziało agencji, że jeśli prezes nie będzie mógł do dorocznego walnego w maju wykazać się sukcesem ogłoszonego siedem miesięcy temu planu poprawy sytuacji Deutsche Banku, najlepszą opcją będzie znalezienie kandydata spoza banku, który go zastąpi.

John Cryan
Zobacz więcej

John Cryan Bloomberg

Agencja przypomina, że Cryan nie zrealizował obietnicy złożonej w marcu, według której największy europejski bank inwestycyjny nawet już w tym roku miał zacząć trwale poprawiać wyniki. Tymczasem przychody Deutsche Banku spadały w każdym kwartale, z wyjątkiem dwóch, od kiedy Cryan objął stanowisko prezesa w 2015 roku.

Wartość rynkowa Deutsche Banku spadła o ponad 7 proc. od kwietnia, kiedy Cryan pozyskał 8 mld EUR od inwestorów w celu zwiększenia kapitału spółki. To trzeci najgorszy wynik wśród 44 banków wchodzących w skład Bloomberg Europe 500 Banks and Financial Services Index.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Prezes Deutsche Banku traci poparcie dużych akcjonariuszy