Czytasz dzięki

Prezes GetBacku zrezygnował

opublikowano: 11-04-2019, 12:53

Przemysław Dąbrowski uznał, że jego misja jako szefa windyaktora dobiegła końca. Nie odchodzi ze spółki, ale nie wiadomo kto go zastąpi na stanowisku prezesa.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter.

Przemysław Dąbrowski
Zobacz więcej

Przemysław Dąbrowski fot. GK, Puls Biznesu

Rada nadzorcza GetBacku rozpoczyna poszukiwania szefa windykatora. To efekt rezygnacji Przemysława Dąbrowskiego złożonej 10 kwietnia 2019 r. W latach 2010-2016 Przemysław Dąbrowski zasiadał w zarządzie PZU i PZU Życie, wcześniej był w grupie ubezpieczeniowej menedżerem niższego szczebla. Do zarządu GetBacku trafił 25 kwietnia 2018 r., a więc już po tym jak spółka przestała regulować swoje zobowiązania, ale tylko nieliczni zdawali sobie sprawę jak tragiczna jest sytuacja. Prezesem został 22 maja. Firmował swoim nazwiskiem plany restrukturyzacji, za jego prezesury przegłosowany został układ, a także uzgodniona sprzedaż części aktywów szwedzkiemu Hoist Finance za około 400 mln zł. Transakcja ta ma być sfinalizowana do 29 kwietnia 2019 r. W jej wyniku GetBack ma co prawda znacznie zmniejszyć skalę, ale też złapać oddech pozwalający na kontynuowanie działalności windykacyjnej z pozostałych portfeli.

Przemysław Dąbrowski zapewnia, że w spółce uporządkowano już znaczną część konsekwencji tzw. rolek, czyli przenoszenia aktywów wewnątrz grupy. Wiadomo więc, który fundusz jest właścicielem poszczególnych portfeli długów i konkretnych spraw. Obecnie trwa korygowanie statusu prawnego spraw, co jest niezbędne do prowadzenia pełnego procesu windykacji.

- Widzę, że istotna faza restrukturyzacji się zakończyła. Są spełnione wszystkie warunki zawieszające transakcji z Hoistem, więc moim zdaniem transakcja zostanie sfinalizowana w zakładanym terminie, a sąd zatwierdzi układ. W związku z tym GetBack powinien przejść do drugiej fazy restrukturyzacji, w której będzie się zajmował serwisowaniem portfeli i potrzebuje prezesa odpowiedniego do takiego profilu działalności. W związku z tym przechodzę na stanowisko wiceprezesa by dokończyć transakcję z Hoistem i dalej zajmować się restrukturyzacją – tłumaczy Przemysław Dąbrowski.

GetBack chce wrócić do normalnego raportowania. Były już prezes przyznaje jednak, że termin publikacji raportów okresowych jest jeszcze trudny do przewidzenia, choćby ze względu na konieczność zakończenia prac przez audytora.

Prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu GetBack zacznie informować o tzw. odzyskach. Raporty takie mają pojawiać się co miesiąc.

- W pierwszym chcielibyśmy zaprezentować odzyski od lipca 2018 r., w rozbiciu na poszczególne miesiące – zapowiada Przemysław Dąbrowski.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane