Czytasz dzięki

Prezes Goldman Sachs krytykuje decyzję Trumpa

opublikowano: 06-09-2017, 07:52
aktualizacja: 06-09-2017, 07:53

Lloyd Blankfein, szef Goldman Sachs kolejny raz na Twitterze skrytykował decyzję prezydenta Donalda Trumpa.

We wtorek szef Departamentu Sprawiedliwości Jeff Sessions dał Kongresowi pół roku na przyjęcie ustawy regulującej status dzieci nielegalnych imigrantów w USA. Zagroził, że jeśli to nie nastąpi, administracja zakończy regulujący tą kwestię obecnie program DACA, pochodzący z czasów prezydenta Baracka Obamy. Oznaczałoby to, że dzieciom nielegalnych imigrantów groziłaby deportacja. Wywołało to falę krytyki, m.in. szefów największych amerykańskich firm. Głos zabrał także Lloyd Blankfein, szef Goldman Sachs. Na swoim koncie na Twitterze przyznał, że choć „imigracja to złożony problem”, to „nie deportowałbym dziecka, które zostało tu przywiezione i zna tylko Amerykę”.

Zobacz więcej

Lloyd C. Blankfein, fot. Bloomberg

Blankfein w przeszłości odnosił się już do decyzji administracji Trumpa, czy samego prezydenta, na Twitterze. Krytykował m.in. wycofanie się USA z tzw. paryskiego porozumienia ws. zmian klimatu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane