Prezes Goldman Sachs trollował prezydenta Trumpa

opublikowano: 12-06-2017, 09:01
aktualizacja: 12-06-2017, 09:02

Lloyd Blankfein, prezes Goldman Sachs, w swoim jak dotąd czwartym wpisie na Twitterze trollował prezydenta Donalda Trumpa.

Według zapowiedzi Białego Domu, poprzedni tydzień miał być „tygodniem infrastruktury” w związku ogłaszanymi w tym okresie planami administracji. Okazało się, że poza zapowiedzią prywatyzacji kontroli ruchu lotniczego w poniedziałek niewiele się wydarzyło. Do tego wszystko przyćmiły czwartkowe zeznania w senacie byłego szefa FBI, Jamesa Comey’a, odsłaniające kulisy jego kontaktów z prezydentem Trumpem w sprawie tzw. rosyjskiego dochodzenia.  

Lloyd Blankfein
Zobacz więcej

Lloyd Blankfein fot. Bloomberg

W piątek przed północą Blankfein napisał na Twitterze: „Właśnie przyleciałem z Chin i próbuję się zorientować… jak „tydzień infrastruktury” przebiegł?”.

We wcześniejszym tweetcie opublikowanym w ubiegłym tygodniu szef Goldman Sachs wzywał do amerykańskich inwestycji w infrastrukturę, aby dotrzymać pod tym względem kroku Chinom. 

- Przybyłem do Chin, jak zawsze jestem pod wrażeniem portów lotniczych, dróg, usług komórkowych etc. USA muszą inwestować w infrastrukturę aby nadążyć! – napisał.

Blankfein ma konto na Twitterze od czerwca 2011 roku, ale nie korzystał z niego do 1 czerwca, kiedy dokonał pierwszego wpisu po tym jak prezydent Donald Trump wycofał się z paryskiego porozumienia klimatycznego z grudnia 2015 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Prezes Goldman Sachs trollował prezydenta Trumpa