Prezes Intela sprzedał akcje spółki po wiadomości o problemach z chipami

opublikowano: 04-01-2018, 10:33
aktualizacja: 04-01-2018, 10:34

Prezes Brian Krzanich sprzedał akcje Intela wartości milionów dolarów po tym jak dowiedział się o problemach z półprzewodnikami spółki, ale zanim wiadomość stała się publiczna.

W raporcie złożonym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przez Intela znajduje się informacja, że Krzanich sprzedał setki tysięcy akcji spółki za kwotę ponad 39 mln USD. Choć zastosował rozwiązanie prawne pozwalające uniknąć członkom władz spółek oskarżenia o handel z wykorzystaniem informacji poufnych, to skorzystał z niego na koniec października 2017 roku. Tymczasem władze Intela i innych producentów mikroprocesorów już 1 czerwca ubiegłego roku otrzymały informacje od badaczy o problemach w chipach, powodujących ich brak odporności na ataki hakerów.

Zobacz więcej

Brian Krzanich, fot. Bloomberg

W środę akcje Intela taniały nawet o 6 proc. po tym jak The Register jako pierwszy napisał we wtorek o problemach z chipami Intela.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu