Prezes Orange chce rozmów na temat konsolidacji infrastruktury

  • Paweł Makosz
opublikowano: 18-02-2021, 17:25

Orange planuje nakłonić największe firmy telekomunikacyjne w Europie do rozpoczęcia rozmów na temat stworzenia wspólnej sieci masztów i światłowodów.

Po ogłoszeniu podziału francuskiej i hiszpańskiej infrastruktury sieciowej Orange, prezes firmy Stephane Richard skontaktował się z szefami Vodafone’a i Deutsche Telekom.

– Zwracamy się do przedsiębiorstw z całej Europy, które podzielają naszą wizję, aby nie sprzedawać nadajników, a połączyć siły i stworzyć razem ich bardzo potężną sieć - powiedział Richard.

Szef francuskiej firmy dodał, że w tej chwili nie trwają żadne rozmowy, aczkolwiek Orange otrzymało sygnały, że potencjalna konsolidacją infrastruktury wzbudziła zainteresowanie konkurencyjnych operatorów.

Podzielenie się masztami i światłowodami pozwoliłoby europejskim firmom telekomunikacyjnym łatwiej przyciągnąć inwestorów i obniżyć koszty przyszłych projektów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane