Prezes PFR: potrzebujemy planu na okres po pandemii

  • PAP
opublikowano: 10-03-2021, 14:12

Polska potrzebuje planu gospodarczego na okres wychodzenia z pandemii - ocenił prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys podczas Forum Bankowego 2021. Jego zdaniem, jeżeli kryzys zostanie pokonany szybko, to jest szansa na kolejny skok rozwojowy.

Pandemia wywołuje wysokie koszty, pojawiają się wyzwania dla firm, ludzie tracą pracę - mówił w środę Borys. „Jeśli szybko przezwyciężymy kryzys, to dekada lat 20. może być nadal bardzo dobrym okresem dla Polski” - powiedział szef PFR, oceniając, że wtedy jest szansa na kolejny skok rozwojowy.

Paweł Borys, fot. Marek Wiśniewski
Paweł Borys, fot. Marek Wiśniewski

Jego zdaniem jednym z obszarów, na które należy kłaść nacisk, są duże inwestycje infrastrukturalne, a drugim - transformacja energetyczna.

„Uważam, że transformacja nie jest dla nas zagrożeniem, tylko szansą na przeskoczenie od razu do nowych technologii, i oparcie energetyki o technologie, które przełożą się na oszczędności” - mówił Borys.

Wśród kolejnych priorytetów wymienił wspieranie transformacji cyfrowej. Pandemia „dramatycznie przyspieszyła” niektóre obecne już wcześniej trendy, jak np. podpis cyfrowy - wskazał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane