Prezes PZU Życie chce współpracować z prezesem PZU

opublikowano: 05-04-2001, 12:46

WARSZAWA (Reuters) - Prezes PZU Życie SA nie widzi przeszkód, aby móc współpracować z nowym prezesem PZU SA Zygmuntem Kostkiewiczem. Grzegorz Wieczerzak podtrzymał też swoją wcześniejszą zapowiedź, że nie będzie się ponownie ubiegał o stanowisko prezesa PZU Życie w następnej kadencji.

"Nic nie stoi obecnie na przeszkodzie, żeby się dogadać z nowym prezesem PZU SA" - powiedział na spotkaniu prasowym Wieczerzak. Dodał, że nie zamierza, "przy obecnej sytuacji geopolitycznej" ponownie kandydować na stanowisko prezesa zarządu Życia.

Na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy PZU Życie, które zostało zwołane na 31 maja głosowane będą zmiany w składzie rady nadzorczej spółki oraz wybór audytora. Po tym walnym dojdzie prawdopodobnie do rezygnacji Wieczerzaka ze stanowiska prezesa.

We wtorek ministerstwo skarbu państwa zakończyło spór z konsorcjum Eureko, które będzie mogło kupić 21 procent akcji PZU w zaplanownej jeszcze na 2001 rok ofercie publicznej. Po tej transakcji konsorcjum będzie miało 51 procent akcji największej polskiej firmy ubezpieczeniowej.

PZU Życie należy w 100 procentach do PZU.

((Kuba Kurasz, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80,warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prezes PZU Życie chce współpracować z prezesem PZU